ВИБОРИ ЗАКІНЧИЛИСЯ. НАРОД ЧЕКАЄ ЗМІН НА КРАЩЕ Заява Президії Центрального Комітету Компартії України

ВИБОРИ ЗАКІНЧИЛИСЯ. НАРОД ЧЕКАЄ ЗМІН НА КРАЩЕ
Заява Президії Центрального Комітету Компартії України


Президентська виборча кампанія, яка проходила в умовах шаленої мілітаристської, антикомуністичної, русофобської істерії, популістської демагогії, відобразила суттєві зміни у свідомості і настроях значної частини українського суспільства.

Другий тур виборів завершився катастрофічною поразкою Петра Порошенка, він програв Володимиру Зеленському з розгромним рахунком – 24,46 % проти 73,22% голосів виборців, що взяли участь у голосуванні. Цим громадяни України підтвердили втрату своєї довіри до очолюваної Порошенком влади, однозначно відкинули її провальний прозахідний антинародний і антинаціональний курс внутрішньої і зовнішньої політики. На підтримку її очільника не спрацювали ні брутальне нав’язування ним виборцям гасел типу "Армія. Мова. Віра", ні залякування "Путіним", ні самовихваляння "досягненнями, що перевершують все зроблене до нього попередниками". Виборці однозначно проголосували проти продовження війни, проти жебрацтва, антинародних пенсійної, медичної та інших псевдореформ, безпрецедентної корумпованості усіх ланок державного апарату, сваволі чиновництва, неможливості реалізувати декларовані в українській Конституції права і свободи.

Голосування було скоріше протестним, аніж за обраного кандидата, в якого відсутній будь-який досвід політичної діяльності і роботи в органах державної влади і який не представив чіткої програми дій в разі обрання. Громадяни підтвердили, що вони не бачать серед допущених до виборів політичних партій, яким вони довірили б керувати державою. Не знайшлося таких і серед претендентів, які балотувалися. Позиція більшості виборців визначалася тим, що кандидат, якому вони віддали свій голос, не заплямований корупційними діяннями, публічно засуджував негативні наслідки діяльності режиму, встановленого в Україні в результаті збройного перевороту 2014 року, обіцяв здійснити корінні зміни у житті народу. Все це проголошувалося в загальному форматі без розкриття конкретних заходів для їх досягнення.

Враховуючи, що більше 13,5 мільйона громадян заявили таку позицію при таємному голосуванні в умовах жорстокого тоталітарного режиму, нагнітання атмосфери ненависті і страху, терору і репресій проти опозиційних сил, передусім Компартії, яка на порушення Конституції не допускається до будь-яких виборів в країні, позбавлення громадян, які не підтримують політичний курс цього режиму, можливості вільно висловлювати свої думки, є підстави стверджувати: вибори показали, що в країні складається нова політична ситуація, створюються нові умови для боротьби за відсторонення від влади виразників інтересів кримінально-олігархічних кланів і радикальну зміну політичного курсу України.

Вміло використати нові умови в інтересах людей праці – завдання всіх прогресивних, патріотично налаштованих сил. Це посилює нагальність згуртування цих сил заради створення в Україні суспільства соціальної справедливості і реального народовладдя. Необхідно сформувати потужне опозиційне об’єднання типу народних антифашистських фронтів у Європі 30-х років минулого століття, щоб зупинити в Україні дальше нав’язування суспільству фашистської ідеології та героїзацію тих, хто в роки Великої Вітчизняної війни воював на боці гітлерівської фашистської Німеччини. Розгортати цю роботу cлід знизу, де найгостріше відчуваються трагічні наслідки капіталістичної реставрації.

Балотування майже 40 кандидатів на посаду президента, їхні численні популістські заяви, брудна внутрівидова боротьба між ними відвертають увагу громадян країни від корінних проблем повсякденного життя. Йдеться насамперед про перетворення України внаслідок капіталістичної реставрації і бездарної діяльності неонацистського режиму на найвідсталішу, деіндустріалізовану, найбіднішу, найнещаснішу, вимираючу країну континенту, яка, до того ж, фактично втратила державний суверенітет і економічну незалежність, частину своєї території і перебуває у стані братовбивчої громадянської війни на сході.

Вибори не привели до зміни соціально-політичного устрою в країні. Податливість популістській демагогії ще зберігається у значної частини населення. А різного роду політикани, що гуртуються навколо збанкрутілого екс-президента, агресивні націонал-радикальні, неофашистські сили, підтримувані олігархічними кланами, роблять все, аби не допустити здійснення перетворень, які спричинили б відмову від політичного курсу, що проводився протягом останніх п’яти років, прагнуть взяти реванш на наступних виборах до Верховної Ради України. До того ж, нинішній склад українського парламенту у переважній більшості налаштований неприхильно до В.Зеленського, що визначатиме ставлення депутатського корпусу до новообраного Президента і його можливих ініціатив.

Все свідчить про те, що парламентська виборча кампанія теж буде надзвичайно брудною, відзначатиметься гострою боротьбою, а на нового Президента, який ще не сформував своєї команди, не визначився у багатьох важливих питаннях державного життя, якими йому доведеться займатися, у тому числі кадрових, чинитиметься жорсткий тиск, а його ініціативам і діяльності – всілякий опір .

Не можна не враховувати й позиції Заходу. Сполучені Штати Америки відверто говорять про налаштованість і надалі тримати під жорстким контролем ситуацію в Україні, розглядаючи її як ударну силу у протистоянні з Російською Федерацією. Їх офіційний представник з питань україно-російських відносин Курт Волкер нещодавно заявив: "США перебуватимуть в Україні надовго". Отже, влада В.Зеленського, як і його попередників, буде зв’язана "по руках і ногах".

У цій ситуації наша партія, її Центральний Комітет виходитимуть з наступного.

Фактом є те, що президентські вибори в Україні відбулися, їх результати – попри численні порушення і відсторонення від участі в них кількох мільйонів виборців – визнані у світі. В найближчі роки доведеться мати справу з новою державною владою, яка у принциповому плані, скоріш за все, мало чим відрізнятиметься від попередньої.

Надзвичайно загальний характер передвиборної програми Володимира Зеленського, зроблені ним заяви, які не завжди узгоджуються одна з одною, не дають чіткого уявлення про те, якою буде його позиція з багатьох конкретних питань. Не обходиться в його заявах і без антикомуністичних та інших неприйнятних для нас тез.

Тому наше ставлення до конкретних рішень, заяв, дій нового Президента визначатиметься тим, наскільки вони відповідатимуть принциповій позиції нашої партії, інтересам людей праці, інтересам України. Ми вимагаємо виконання вимог виборців про якнайшвидше припинення громадянської війни на сході України, врегулювання ситуації на основі Мінських угод, відновлення нормальних, взаємовигідних, добросусідських відносин з Російською Федерацією.

Ми закликаємо нову владу здійснити реальні кроки, спрямовані на приборкання апетитів олігархічних кланів, викорінення корупції, забезпечення неухильного додержання конституційних прав і свобод громадян, законності і верховенства права, перетворення судової системи і всіх правоохоронних органів на ефективно працюючі в інтересах громадян, трудових колективів, захисту їхніх прав і законних інтересів. Водночас ми рішуче протистоятимемо всьому, що суперечить інтересам людей праці, інтересам нашої Вітчизни.

Ми вимагаємо наведення порядку в економіці, системах життєзабезпечення, сфері обслуговування. Ми будемо добиватися рішучого поліпшення стану справ у системі охорони здоров’я, відмови від грабіжницького підвищення цін на товари першої необхідності, тарифів на житлово-комунальні послуги, плати за спожиті електроенергію і побутовий газ.

Для нас принциповою є протидія нав’язуванню суспільству людиноненависницької ідеології і політичної практики неофашизму, обмеженню громадян у використанні конституційного права вільно користуватися рідною мовою, в тому числі російською. Ми рішуче вимагаємо від влади скасувати антиконституційні закони про так звані "декомунізацію" і "люстрацію", про українську мову, відмовитись від протиправної репресивної політики щодо нашої партії, намагань заборонити її діяльність, від недопуску її до участі у виборах представницьких органів.

З цих та інших питань, що стосуються захисту життєвих інтересів наших громадян, ми відкриті до співпраці з політичними силами, профспілковими та іншими громадськими організаціями, які поділяють наші підходи.

ПРИЙНЯТО НА ЗАСІДАННІ ПРЕЗИДІЇ

ЦЕНТРАЛЬНОГО КОМІТЕТУ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ

ЗА УЧАСТЮ ПЕРШИХ СЕКРЕТАРІВ

РЕГІОНАЛЬНИХ ПАРТІЙНИХ КОМІТЕТІВ

16 травня 2019 року


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях