Першотравень на Черкащині

Першотравень на Черкащині


Районні і міські комітети, первинні організації Комуністичної партії України в Черкаській області разом із своїми прихильниками провели заходи, присвячені Дню міжнародної солідарності трудящих – 1 Травня. 

Виходячи із умов, які складаються на даній території, заходи проводилися у вигляді мітингів протесту і майовок, а їх зміст був направлений проти порушення політичних, трудових і соціальних прав і свобод трудящих, проти братовбивчої війни на Донбасі, за мир в Україні. 

Основними гаслами на першотравневих заходах лунали: "Мир! Праця! Соціалізм!", "Альтернативи соціалізму немає!", "Україні відродження і процвітання!", "Геть капіталізм!", "Ні – нацизму! Ні - купівлі-продажу  землі!", "Руки геть від Компартії України!"

В місті Золотоноша Золотоніський райком партії  організував проведення свята мистецтв за участю самодіяльних колективів і виконавців, присвяченого Дню міжнародної солідарності трудящих.

У місті Черкаси 1-го травня Черкаська влада через свій репресивний орган – поліцію, в порушення статей 15, 24, 34 Конституції України, заборонила  виносити на мітинг-протест не тільки чисто Червоні Прапори, а й транспаранти, написані на червоному полотні, і гасла, написані на білому папері, заблокувала представників Компартії України при спробі розгорнути транспаранти та прапори на площі.  Все, як у фашистській Німеччині. 

Проте це  не завадило черкащанкам провести запланований мітинг-протест на площі Богдана Хмельницького біля Палацу Культури «Дружба Народів», збудованого в соціалістичній, радянській Україні за кошти трудового колективу заводу союзного значення «Азот», який нині у власності олігарха. 

Учасники мітингу-протесту затаврували ганебні дії влади і поліції і заявили, що це аж ніяк не зупинить їх боротьбу за владу трудящих, за соціалізм. 

У місті Черкаси мітинг-протест вів перший секретар Черкаського міського комітету Компартії України Малий Олег Георгійович. 

На мітингу був присутнім і  виступив Перший секретар Центрального Комітету Комуністичної партії України, народний депутат Верховної Ради України багатьох скликань, Почесний член ПАРЄ Симоненко Петро Миколайович.    

Також на мітингу  виступили Сердюк Володимир Васильович – ветеран Збройних Сил СРСР, Баранов Анатолій Іванович – ветеран комунальної служби, Полякова Інеса Григорівна – ветеран працівників освіти, дочка одного із керівників партизанського руху на Черкащині.

На завершення мітингу виступив член Центрального Комітету, перший секретар Черкаського обласного комітету Комуністичної партії України, народний депутат Верховної Ради України декількох  скликань Роєнко Віктор Григорович, який узагальнив виступи товаришів і запропонував  проект резолюції  мітингу -  протесту.

По завершенню мітингу одноголосно була прийнята узагальнена Резолюція.

Прес-служба Черкаського обкому КПУ


Президенту України Порошенку П.О.

Новообраному Президенту України Зеленському В.О.

Голові Верховної Ради України Парубію А.В.

Народним депутатам України

Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.

Конституційному Суду України

Резолюція

учасників Першотравневої акції протесту громадян міста Черкаси проти порушення політичних, трудових, соціальних, мовних і релігійних прав трудящих, проти братовбивчої війни на Донбасі, за Мир в Україні.

Ми, громадяни міста Черкаси, зібралися в День Міжнародної солідарності трудящих, щоб висловити свій рішучий протест проти порушення нинішньою націонал-олігархічною, профашистською владою політичних, трудових, соціальних, мовних і релігійних прав трудящих,проти братовбивчої війни на Донбасі та вимагаємо повернути Мир в Україні.

Ми констатуємо, що Президент, Верховна Рада і Кабінет Міністрів України під диктовку США, ЄС, МВФ і НАТО проводять антинародну, антидержавну зовнішню, внутрішню, військову і кадрову політику, що веде до втрати політичного і економічного суверенітету країни та перехід її під повне зовнішнє управління.

Пустою фразою звучить положення статті 3 Конституції України: “Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека, визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю”.

Повністю порушується стаття 22 Конституції України в якій сказано: “Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів, або внесенні змін до чинних законів, не допускається звуження змісту та об’єму існуючих прав і свобод”.

Через зміну суспільно-політичного ладу, внаслідок державного, антисоціалістичного перевороту в серпні 1991 року і здійснення реставрації капіталізму, люди втратили найважливіші соціальні завоювання радянської епохи – забезпечення гарантованою роботою і житлом, право на безкоштовне лікування, освіту, відпочинок, найпрогресивнішу у світі систему соціального захисту.

В капіталістичній Україні ігнорується виконання статей 3, 8, 10,11, 13, 22, 24, 34, 35, 36, 37,  46, 48, 49, 53 Конституції, які захищають і гарантують права і свободи громадян.

Це ж як потрібно ненавидіти свій народ, щоб всупереч Конституції, на зло людям приймати такі закони та інші нормативно-правові акти, які привели до небезпечного зубожіння переважної більшості населення, розпалювання ворожнечі між людьми на історичному, політичному, релігійному і мовному ґрунті.

Для кого ж тоді прийнята Конституція України, в статті 8 якої сказано:

“ В Україні визначається і діє принцип верховенство права.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії.

Ігнорування нинішньою владою норм Конституції, не бажання  вищими посадовими особами держави об’єднати український народ та зробити його забезпеченим і щасливим дає нам підстави зробити висновок, що буржуазно-олігархічна влада не здатна на поліпшення політичної, економічної, соціальної і морально-психологічної ситуації в країні на користь трудового народу, тому вимагаємо дострокових виборів у Верховну Раду України та відставку Кабінету Міністрів України.

Ми вимагаємо від новообраного Президента України Зеленського, Верховної Ради і Кабінету Міністрів негайно припинити братовбивчу війну на Донбасі і встановити Мир в Україні.

Основою для встановлення миру Комуністична партія України пропонує свою Антикризову Програму “Від війни до Миру”.

Ми вимагаємо від Верховної Ради, Кабінету Міністрів України негайно розробити, прийняти і обнародувати Програму відновлення і розвитку вітчизняного промислового і сільськогосподарського виробництва, як основи створення нових робочих місць, наповнення коштами державного і місцевих бюджетів та гарантованого соціального захисту громадян України.

Ми категорично виступаємо проти прийняття на угоду роботодавців-олігархів нового Трудового кодексу – кодексу трудового рабства і вимагаємо:

“Підприємства - під контроль робітничих комітетів!“, ”Профспілкам – право контролю діяльності адміністрацій!”

Ми виступаємо проти купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення і вимагаємо від Верховної Ради України скасувати статтю Земельного кодексу, яка передбачає її продаж.

Ми виступаємо проти приватизації і знищення базових державних підприємств і вимагаємо від новообраного Президента Зеленського, Верховної Ради , Кабінету Міністрів України виконати статтю13 Конституції на користь народу, прийнявши закони про націоналізацію приватних підприємств, які використовують надра та природні ресурси для власної наживи.

Ми також вимагаємо  припинити співробітництво з Міжнародним Валютним Фондом, яке шкодить самостійному розвитку України і призводить до повної зовнішньої фінансової залежності.

Ми вважаємо   шкідливими для економічних інтересів України не продовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Російською Федерацією, припинення дії програми економічного співробітництва з РФ і розрив  відносин із СНД і вимагаємо від новообраного Президента Зеленського, Верховної Ради та Кабінету Міністрів їх дію відновити.

Ми засуджуємо прийняття Верховною Радою закону про внесення змін до Конституції, зафіксувавши в її тексті курс України на членство в ЄС і НАТО та                     вимагаємо скасувати його , як такий, що суперечить Декларації про державний суверенітет   від 16 липня 1990 року, виконуючи яку Верховна Рада ухвалила Акт проголошення незалежності України, схваленої 1 грудня 1991 року на всеукраїнському референдумі та керуючись якими прийнята Конституція України 28 червня 1996 року.

Ми вимагаємо від діючого Президента Порошенка не підписувати прийнятий Верховною Радою Закон “Про забезпечення функціонування української мови, як державної“, як такий, що не відповідає статтям 10, 11 і 53 Конституції України.

Ми засуджуємо прийняті 9 квітня 2015 року антиконституційні закони про так звану “декомунізацію“ направлені на стирання історичної пам’яті про весь радянський, соціалістичний період нашої історії, незаконну заборону символів Перемоги у Великій Вітчизняній війні та які відкрили дорогу послідовникам фашистської ідеології.

Вимагаємо від Конституційного Суду і Верховної Ради України скасувати їх, як таких, що не відповідають статтям 8, 11, 22, 24, 34, 35, 36, 37 Конституції України та за висновками Венеційської комісії не відповідають трьом критеріям: законності, легітимності і необхідності застосування в демократичному суспільстві.

Ми звертаємося до новообраного Президента України Зеленського врахувати в своїй діяльності вищевикладені нами вимоги і пропозиції, а також використовуючи свої визначені Конституцією права вжити заходів для:

- Виконання вимог Декларації про державний суверенітет України і конституційно закріпити статус України як постійно нейтральної держави, яка не бере участь у військових блоках і дотримується трьох неядерних принципів: не приймати, не виробляти і не набувати ядерної зброї.

- Про скасування антинародних освітньої, пенсійної, медичної і житлово-комунальної реформ, як таких, що не відповідають статтям 3, 8, 10, 22, 48, 49, і 53 Конституції України.

- Про зниження не менш як вдвічі цін на газ і електроенергію, житлово-комунальні та інші послуги для населення і встановлення їх оплати на рівні не вище 10% сукупного доходу сім’ї.

- Про встановлення за рахунок держави для населення лічильників газу, регуляторів і лічильників тепла в кожній квартирі багатоквартирних будинків.

- Про ліквідацію Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики  та комунальних послуг /НКРЕ КП/ та передати це регулювання Кабінету Міністрів, відмінивши при цьому встановлення тарифів на комунальні послуги за цінами на енергоносії, які встановлюються на зарубіжних біржах.

- Про ліквідацію державної кампанії “Нафтогаз України,“ як непотрібної  посередницької структури і від якої одні проблеми і загрози.

- Про відновлення державного регулювання цін на товари першої необхідності.

- Про заборону АТ “Укрпошта“ закривати її відділення у містах і селах та зобов’язати відновити роботу тих, які вже закриті.

Ми підтримуємо всеукраїнську  Відозву учасників першотравневих акцій протесту проти експлуатації і приниження трудящих України, порушення їх соціально-економічних прав і свобод, проти братовбивчої війни на Донбасі, за Мир в Україні та доповнюємо її нашою Резолюцією.

Виконання цих вимог, можливо, поверне надію людей у виконання вимог Конституції і Законів України, віру в тих хто даючи обіцянки, виконує їх.

Резолюцію мітингу схвалено одноголосно.

м. Черкаси

1 травня 2019 року.Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях