- КПУ - http://www.kpu.ua -

Сумщина: 12 квітня – професійне свято тих, хто першими прокладав космічні траси

Опубликовано 12.04.2019

Міжнародний день авіації і космонавтики , встановлений на честь першого польоту в космічний простір Юрія Олексійовича Гагаріна, сотні сімей на Сумщині відзначають як своє професійне свято. І не просто відзначають у вузькому колі, а намагаються передати велич і значення його майбутнім поколінням, хоча з того пам’ятного квітня минуло 58 років.

Ось і цього року активісти Сумської організації ветеранів космодрому Байконур на чолі зі своїм керівником А.І. Воропаєм зустрілись із школярами, і активістами ветеранської організації, розповіли про свою особисту участь у справі освоєння космосу на її початковому етапі. Було про що згадати ветеранам Байконуру, а нині – жителям  міста А.І.Воропаю, Л.С. Коржановському, Р.П. Менькову та іншим.

У цьому заході взяли участь керівники міської організації ветеранів України. Її очільник М.О. Бондарєв проінформував присутніх про безпосередній внесок у розвиток космічної галузі підприємств міста і області, які напряму поставляли свою продукцію на технічні потребу космодрому. І таких підприємств було 17!

А ветеран Байконуру, полковник у відставці Г.В. Бородулін презентував свою щойно видану книгу «Байконур в моей жизни».

Він – один з небагатьох на сьогоднішній день ветеранів, хто служив на Байконурі у той час, коли готувався і здійснювався перший політ у космос людини – Юрія Олексійовича Гагаріна. З документальною точністю автор називає десятки імен своїх колег по військовій службі того часу, хронологію подій на космодромі у 60-ті роки, надзвичайно напружені і відповідальні дні служби.

На сторінках його книги немає жодного узагальненого образу, жодної вигаданої події, тільки – конкретні люди, цифри і факти, що, за своєю цінністю, можна порівняти з архівними документами. Ця жива історія і зачіпає душі внуків і правнуків першопрохідців космосу, які просять автографи на згадку, вдивляються у фотографії тих років, цікавляться, які сьогоднішні технічні досягнення стали можливими завдяки тому, що на орбіту Землі у 1957 році був виведений перший штучний супутник Землі, а у 1961 – перший космічний корабель «Восток» з першим космонавтом планети Земля, майором Юрієм Олексійовичем Гагаріним.

Сумщина пам’ятає про людей, які причетні до розвитку космонавтики, сьогодні у місті Суми та в інших містах області відбуваються урочисті заходи.

Олександра Переросла


Материал размещен на КПУ: http://www.kpu.ua

Link: http://www.kpu.ua/ru/92625/sumschyna_12_kvitnja__profesijne_svjato_tyh_hto_pershymy_prokladav_kosmichni_trasy

© КПУ
При перепечатке информации ссылка на www.kpu.ua обязательна