ПРО ПІДСУМКИ ПЕРШОГО ТУРУ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Заява Президії Центрального Комітету Компартії України

ПРО ПІДСУМКИ ПЕРШОГО ТУРУ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Заява Президії Центрального Комітету Компартії України


Президентська виборча кампанія в Україні відбувається в умовах гострого протистояння олігархів, провладних політичних сил, тотального підкупу виборців та їх залякування воєнізованими націоналістичними, неофашистськими формуваннями, брутальних порушень Конституції України і виборчого законодавства та системного контролю і впливу з боку США. Мільйони громадян України, які проживають в районах Донбасу, де шостий рік триває громадянська війна, або працюють в Росії, офіційно позбавлені конституційного права або реальної можливості обирати главу держави. На порушення Конституції Компартія в черговий раз була незаконно позбавлена права участі свого кандидата у виборах президента. Встановлений в результаті державного перевороту 2013-2014 рр. прозахідний нацистсько-олігархічний режим розгорнув шалену антикомуністичну, русофобську пропаганду, вдається до погроз і репресій щодо кандидатів, які виступають з критикою його антинародної і антинаціональної політики .

Водночас перший тур виборів засвідчив важливі тенденції, які показують, що в українському суспільстві відбуваються суттєві зміни. Своїм голосуванням переважна більшість громадян показали, що вони ненавидять, засуджують і відкидають порошенківський режим, політичний курс якого, обіцянки "життя по-новому", за кілька днів чи тижнів припинити війну в Донбасі обернулися тисячами людських жертв, сотнями тисяч біженців, розвалом вітчизняної економіки, фактичною втратою державного суверенітету України і значної частини її території, насильницьким нав'язуванням людиноненависницької нацистської ідеології і фашистської політичної практики. Передова республіка радянських часів перетворилася на деіндустріалізовану, найвідсталішу, найбіднішу, вимираючу країну Європи.

Майже третина голосів на підтримку Володимира Зеленського, який не має досвіду політичної і державної діяльності, показує, що велика кількість громадян, особливо молоді, вимагаючи радикальних змін, не бачать серед чинних політиків здатних забезпечити їх здійснення і готові віддати найвищу владу в державі новим людям, якщо вони обіцяють докорінно змінити на краще ситуацію в країні, завдати нищівного удару по корупції і здирництву.

Не здобули бажаної їм підтримки політики, які вже були при владі, особисто причетні до багатьох порушень і злочинів, є представниками партії війни, але галасливими обіцянками різних поступок для населення, зокрема в рази знизити ціну на газ, прагнули завоювати голоси виборців. Водночас реакція певної частини пенсіонерів на одноразові доплати до пенсій у березні і квітні та їх індексацію під вибори свідчить про те, що суспільство дуже повільно звільняється від довірливого сприйняття соціальної демагогії.

Важливо, що в умовах шаленого тиску, залякування і терору, а також розколу опозиційних сил під впливом олігархічних кланів кожний шостий виборець віддав свій голос за кандидатів, які в тій чи іншій формі виступили за припинення війни в Донбасі, врегулювання братовбивчого конфлікту в цьому регіоні і відновлення добросусідських відносин з Росією, за федералізацію України при збереженні її територіальної цілісності і повернення до єдино прийнятного для нашої країни зовнішньополітичного курсу.

Вибори засвідчили також, що намагання Порошенка створити «єдину політичну українську націю», нав'язуючи насильницьку українізацію, нацистську ідеологію як державну, створюючи всупереч волі мільйонів співвітчизників так звану «Православну церкву України», втягуючи нашу державу в ЄС і НАТО, ще більше розколює суспільство.

На ситуацію суттєвий вплив справляє та обставина, що в країні діють численні воєнізовані угруповання, до складу яких входять десятки тисяч тих, хто брав участь у воєнних діях на сході України, сповідує ідеологію інтегрального націоналізму Донцова та використовує насильницькі методи злочинного середовища. Більшість з них підпорядковані офіційним силовим структурам - МВС і СБУ. В умовах, коли на руках у населення знаходиться, за різними оцінками, від 5 до 7 мільйонів одиниць вогнепальної зброї, це становить серйозну небезпеку.

Вибори показують також, що антинародному режиму вдалося фактично витіснити з політичної арени ліві сили, навіть ті, які рейдерським шляхом захопили окремі партії.

Водночас не дістали формальної підтримки і відверто націонал-радикальні сили, прихильники яких в своїй більшості віддали голоси за кандидатуру Порошенка.

Ці чинники визначатимуть зміст і характер політичної боротьби під час другого етапу президентської виборчої кампанії і наступних виборів до Верховної Ради України, які будуть, що вже зараз є очевидним, не менш гострими, брудними і безкомпромісними, ніж на першому етапі президентських виборів.

Заяви, зроблені Порошенком після виходу в другий тур виборів, свідчать, що він і далі виступатиме за продовження збанкрутілого політичного курсу, збройного протистояння з Росією, аж до повномасштабної війни з нею, за прискорення входження України в НАТО і ЄС, за зміцнення націонал-олігархічного режиму, що загрожує ще більшою бідою для України, для нашого народу.

В цих умовах Президія Центрального Комітету Компартії України вважає патріотичним обов’язком усіх прогресивних сил, яким дорога доля Вітчизни, зосередження зусиль на тому, щоб у другому турі президентських виборів завдати нищівної поразки ставленику найреакційніших націонал-радикальних, неофашистських сил, виконавцю волі західних, насамперед заокеанських, хазяїв, палію війни — Порошенку. За вчинені злодіяння проти нашого народу він має понести сувору відповідальність.

При цьому ми також враховуємо, що і програма іншого кандидата, який балотується на повторному голосуванні, з багатьох питань не відповідає принциповій позиції нашої партії, корінним інтересам трудового народу.

4 квітня 2019 року


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях