Сумщина відзначила 120 років з дня народження легендарного партизанського комісара С.В.Руднєва


Ім`я нашого земляка Семена Васильовича Руднєва навічно вписане в історію партизанського руху періоду Великої Вітчизняної війни. Нагороджений орденами: Леніна, Червоного Прапора, Червоної зірки, «Знак Пошани». Генерал-майор  (з квітня 1943 р.), Герой Радянського Союзу (посмертно, січень 1944 р.). Член підпільного ЦК КП(б) України.

Він народився 27 лютого 1899 р. на хуторі Мойсеївка (тепер село Руднєве) Путивльського району Сумської області в багатодітній селянській родині.  З дитинства працював у місцевого поміщика. Підлітком виїхав до Санкт-Петербурга, де влаштувався учнем, а потім – столярем на Російсько-Балтійському повітряплавному заводі.

У 1917 р. червоногвардійцем брав участь у збройному повстанні в Петрограді, в штурмі Зимового палацу.  Член РКП(б) з 1917 року. У Червоній Армії служив з 1918 р. до 1938 року. В 1929 році закінчив Військово-політичну академію  ім. Леніна в м. Ленінграді.  З 1932 року проходив службу на Далекому Сході.

У 1938 році став жертвою необгрунтованих політичних репресій командних кадрів у Червоній Армії: з 7 лютого 1938 року по 3 жовтня 1939 року перебував під вартою в Хабаровську. Виправданий військовим трибуналом армії. Відмовився від подальшої служби в Червоній Армії і повернувся на рідну Путивльщину.

У 1940 році очолив районну раду ТСО АВІАХІМу . Саме ця добровільна організація  напередодні війни стала центром оборонно-масової роботи в районі, тут вивчались  військові статути  і бойова зброя, правила протиповітряного і протихімічного захисту, проводились змагання з військово-прикладних видів спорту та навчально-тактичні ігри .

У липні 1941 року, з наближенням лінії фронту до Сумщини, С.В. Руднєв очолив винищувальний батальон у м. Путивлі.  З початком німецької окупації області, він став командиром  одного  з Путивльських партизанських загонів, який у жовтні того ж року об`єднався з загоном С.А. Ковпака.  З 18 жовтня 1941 року і до дня своєї загибелі був комісаром спочатку Путивльського об`єднаного загону, а пізніше – комісаром з`єднання партизанських загонів Сумщини  під командуванням С.А. Ковпака.

Саме як талановитий комісар партизанського з`єднання увійшов Семен Васильович в історію  Великої  Вітчизняної війни, був серед тих, хто готував і здійснював партизанські рейди, в тому числі – і Карпатський рейд (влітку 1943 року, під час битві на Курській дузі), наприкінці якого і загинув в бою з німецько-фашистськими загарбниками.  4 серпня  1943 поблизу м. Ділятина  Івано-Франківської області.

В день 120-річного ювілею партизанського комісара, до його погруддя у м. Путивлі були покладені квіти – від керівників району, депутатів, активістів ряду громадських і політичних організацій, в тому числі  - від комуністів Путивльщини. У рідному селі комісара пройшли урочисті збори, концерт художньої самодіяльності, заходи у місцевому музеї С.В. Руднєва.  Ініціатором і натхненником багатьох заходів став саме Руднівський сільський голова  П.І. Кадурін.

У Путивльському педагогічному коледжі, який носить ім`я С.В. Руднєва,  теж була відзначена ця дата, за участю ветеранів і молоді.

Прес-служба Сумського ОК КПУ


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях