Світлій памʼяті О.Н.Парубка

Світлій памʼяті О.Н.Парубка


Вже рік немає з нами полумʼяного бійця Комуністичної партії України, славетного хлібороба, людини-легенди, народного депутата Верховної Ради СРСР, УРСР, України, двічі Героя Соціалістичної праці, почесного громадянина Черкащини Парубка Омеляна Никоновича.

23 червня цього року в селі Баштечки, Жашківського району, Черкаської області, де народився, жив, працював і здобув незгасиму Славу Омельян Никонович, вшановували річницю його Памʼяті.

Жителі села, товариші по партійній і трудовій діяльності, представники Жашківського та інших районів області взяли участь у відкритті памʼятника на могилі О.Н. Парубка.

За ініціативою первинної партійної організації Комуністичної партії України села Баштечки, в якій на обліку перебував комуніст Парубок О.Н., на будинку, де він проживав, встановлено меморіальну дошку.

ЇЇ відкривали соратники О.Н. Парубка по партійній, політичній і трудовій діяльності, перший секретар Черкаського обкому Компартії України, народний депутат України двох скликань Роєнко В.Г. і секретар первинної партійної організації села Баштечки, колишній голова колгоспу Співак П. І..

В центрі села відбувся мітинг памʼяті. Друзі і соратники, односельчани і представники влади розповідали про життєвий і трудовий шлях Омельяна Никоновича, його заслуги перед народом і Батьківщиною, сільським господарством і наукою, турботу про людей і рідне село, надзвичайну простоту, скромність і людяність, переживання за долю простих людей в нинішній буржуазній Україні.

В селі Баштечки відкрито музей О.Н. Парубка. Його створення ініціювали комуністи села. До експонатів музею долучилися книги, випущені Центральним Комітетом Комуністичної партії України, які передав музею від імені комуністів перший секретар Черкаського обкому Комуністичної партії України Роєнко В.Г.

Матеріали, викладені в цих виданнях, тісно  переплітаються із життєвим шляхом, трудовою та політичною діяльністю О.Н. Парубка.

Після огляду експонатів музею демонструвався документальний фільм про життєвий шлях О.Н. Парубка.

Планується випустити ще один документальний фільм про нього та видати книгу його спогадів.

Комуністи партійної  організації села ініціювали  назвати іменем Парубка О.Н. одну із вулиць села Баштечки.

Заходи, приурочені річниці памʼяті О.Н.Парубка, стали увічненням його імені та його залуг перед народом!

Роєнко В.Г.


Омелян Никонович Парубок народився 21 січня 1940 року в селі Баштечки Жашківського району Черкаської області в родині колгоспника. По закінченні семирічної школи трудився у колгоспі імені Суворова на різних роботах. Закінчивши в 1960 році Уманське училище механізації сільського господарства, став механізатором, згодом очолив комсомольсько-молодіжну ланку з вирощування цукрових буряків.

Завдяки співпраці з науковцями Всесоюзного НДІ цукрових буряків ним було впроваджено інтенсивну технологію вирощування буряків з мінімальними затратами ручної праці та коштів. На базі його ланки було створено школу передового досвіду. Баштечківський метод швидко поширився на інші райони Черкащини, впроваджувався в усіх бурякосійних областях України.

В 1970 році Омелян Никонович без відриву від виробництва закінчив Уманський технікум механізації і електрифікації сільського господарства, а в 1980 році – Уманський сільськогосподарський інститут, одержавши диплом вченого агронома.

За великі заслуги перед Вітчизною, зокрема освоєння інтенсивної технології вирощування цукрових буряків і отримання на її основі сталих високих врожаїв Омелян Никонович Парубок відзначений двома медалями «Золота Зірка», нагороджений трьома орденами Леніна, орденами Жовтневої революції та «Знак Пошани», удостоєний звання лауреата Державної премії СРСР.

Слава двічі Героя Соціалістичної Праці Омеляна Парубка гриміла на весь Радянський Союз. До колгоспу імені Суворова, де його механізована ланка вирощувала цукрові буряки, приїздили вивчати досвід делегації з усіх куточків країни.

Саме у ті часи Омелян Никонович звернувся через пресу з відкритим закликом до українського селянства: «Будь господарем на землі!». Говорив про наболіле – про бережливе ставлення до ниви-годувальниці, про необхідність застосовувати новітні агротехнології, які не виснажують ріллю, а відроджують її животворну силу.

Омелян Никонович Парубок свій господарський хист тісно поєднував з активною громадсько-політичною діяльністю. Обирався народним депутатом СРСР (1989-1991), депутатом Верховної Ради УРСР IX – XI скликань (1975-1990), , народним депутатом України ІІ – V і VІІ скликань (1994-2007, 2012-2014), депутатом Черкаської обласної ради, делегатом з’їздів КПРС і Компартії України, членом ЦК КПРС і ЦК КПУ.

Омелян Никонович побував у багатьох країнах світу. Повертаючись з поїздок, з гордістю говорив, що «українську пшеницю сіють у десятках країн». З трибуни Верховної Ради і в засобах масової інформації не раз наголошував, що Україна існуватиме доти, доки будемо дбайливими, мудрими, працьовитими, озброєними новітніми технікою та технологіями господарями на своїй землі. Допоки самовіддано і творчо трудитимемося на нашій загальнонародній ниві, а не торгуватимемо нею, як безродьки, на свою вірну погибель.

Омелян Никонович був надзвичайно скромною, відповідальною, відданою справі Комуністичної партії людиною. Він з великою увагою і чуйністю ставився до потреб сільчан, усіх, хто звертався до нього.


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях