Комуністи відзначили 74-річчя визволення Черкащини від німецько-фашистських загарбників та їх поплічників

Комуністи відзначили 74-річчя визволення Черкащини від німецько-фашистських загарбників та їх поплічників


74 роки тому, 10 березня 1944 року, в ході проведення Умансько–Ботошанської наступальної операції війська 2-го Українського фронту під командуванням генерала армії Конєва І.С. визволенням міста Умані, Уманського і Монастирищенського районів завершили визволення усіх населених пунктів Черкаської області від німецько–фашистських загарбників та їх сателітів і поплічників.

Визволення області розпочалося 18 вересня 1943 року приходом радянських солдатів в село Білоусівка Драбівського району.

23 вересня 1943 року повністю визволено лівобережні Драбівський, Золотоніський і Чорнобаївський райони та розпочалося форсування річки Дніпро і визволення від фашистів правобережної частини території Черкаської області.

14 грудня 1943 року визволено місто Черкаси.

17 лютого 1944 року війська 1-го і 2-го Українських фронтів під командуванням генерала армії Ватутіна М.Ф. і генерала армії Конєва І.С. успішно завершили Корсунь-Шевченківську операцію по розгрому німецько–фашистських полчищ на території  Черкаської і Київської областей. Ця операція ввійшла в історію Великої Вітчизняної війни, як «Малий Сталінград на Дніпрі».

Жителі Черкаської області щиро вдячні воїнам багатонаціональної Робітничо-Селянської Червоної Армії, партизанам і підпільникам за їх героїчну боротьбу з німецько–фашистськими загарбниками у визволенні нашого рідного краю.

Схиляємо голови перед їх безсмертним подвигом.

Ми не забули про героїчний подвиг воїнів 6-ої і 12-ої армій, 10 стрілецької дивізії військ НКВС, прикордонників, моряків Дунайської флотилії, які по плану Київської оборонної операції вели оборонні бої під Уманню, закладаючи основу визволення нашої області і Великої Перемоги  радянського народу у Великій Вітчизняній війні.

Ми пишаємося нашими славетними земляками, які внесли знаковий внесок у Велику Перемогу:

Вічна Слава наймолодшому командуючому фронтом, двічі Герою Радянського Союзу, генералу армії Івану Даниловичу Черняховському!

Вічна Слава командиру 756-го стрілецького полку, воїни якого 30 квітня 1945 року штурмом заволоділи Рейхстагом, а 1 травня встановили на ньому Прапор Перемоги, першому коменданту Рейхстагу, Герою Радянського Союзу, полковнику Зінченку Федору Матвійовичу, прах якого захоронений у м. Черкаси.

Вічна Слава Герою України, генерал-полковнику Кузьмі Миколайовичу Дерев’янку, який за дорученням Радянського Уряду 2 вересня 1945 року підписав акт капітуляції мілітаристської Японії, поставивши крапку у Другій світовій війні.

Вічна Слава полковнику Івану Тимофійовичу Артеменку, який 19 серпня 1945 року за дорученням командування Радянських військ підписав акт про беззастережну капітуляцію японської армії в Маньчжурії.

Ми засуджуємо і проклинаємо всіх тих, хто в роки Великої Вітчизняної війни був на службі у гітлерівської Німеччини, воював проти власного народу, хто і сьогодні сповідує італійський фашизм і гітлерівський нацизм, фальсифікує історію, знищує пам’ятники радянської епохи, перейменовує населені пункти, вулиці, площі, парки і сквери, сіє міжнаціональну ворожнечу, мовну і релігійну ненависть.

Ми впевнені, що Правду історії і Подвиг воїнів-переможців їм ніколи не стерти із пам’яті  вдячних нащадків – спадкоємців Перемоги! Ніколи не заростуть стежки до братських могил, обелісків і меморіалів Слави!

8, 9 і 10 березня комуністи та їх прихильники Катеринопільського, Маньківського, Тальнівського, Христинівського, Монастирищенського, Уманського районів та міст Умані і Черкас провели заходи, присвячені 74-й річниці завершення визволення населених пунктів Черкаської області від німецько–фашистських загарбників, їх сателітів і поплічників і вшанували у місцях Пам’яті і Слави визволителів рідного краю.

                                               Поклонимся великим тем годам,

                                               Тем славным командирам и бойцам.

                                               И маршалам страны и рядовым.

                                               Поклонимся и мёртвым и живым!

                                                         Всем тем, которых забывать нельзя!

                                                         Поклонимся, поклонимся, друзья!

                                                         Всем миром, всем народом, всей землёй,

                                                         Поклонимся за тот великий бой!

 

  Прес-служба Черкаського ОК КПУ


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях