Чугуївська міськрада Харківської області виступила проти тотальної українізації, проти скасування міжнародних свят 8 Березня та 1 Травня, Дня Перемоги


Чугуївська міська рада Харківської області прийняла звернення до керівництва України, в якому висловила обурення спробами проведення примусової і тотальної українізації внесеним до Верховної Ради законопроектом «Про державну мову» № 5670 від 19.01.2017 року.

«Формальне, силове нав'язування, будь-якої мови, викликає відторгнення. Всілякі адміністрування в сфері культури ніколи в історії не мали успіху. Вони завжди були провальними, - йдеться у зверненні. - З тексту зареєстрованого у Верховній Раді документа випливає, що найкращим способом вирішення проблем багатомовної країни є викорінення всіх інших мов, крім державної. Саме так ми розцінюємо пропозицію, що представникам національних меншин залишать право користуватися своєю рідною мовою лише в сфері особистого спілкування і відправлення релігійних обрядів. Таким чином, рідна мова справді стає ворогом для солідного числа його носіїв».

Також депутати Чугуївської міськради виступили категорично проти скасування святкування міжнародних свят 8 Березня і 1 Травня.

«Це ні що інше, як прагнення поставити під сумнів повагу до прав жінок і спроба заборони українським трудящим їх соціального свята», - наголошується у зверненні.

Міськрада висловила гнівне обурення і бажанням Українського інституту ліквідувати День Перемоги – 9 Травня.

«Зробити  9 травня робочим днем ​​- це значить позбавити народ України світлого свята - Дня Великої Перемоги, зробити його рядовим днем ​​без усяких урочистих заходів, салютів, зустрічей ветеранів-фронтовиків, їх спілкування з молодим поколінням і передачі їм естафети переможців над фашизмом», - констатували депутати.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Чугуївської міської ради Харківської області

до Президента України, Прем'єр-міністру України та Голови Верховної Ради України

у зв'язку з внесенням до ВР проекту Закону «Про державну мову» № 5670

і спробами скасувати святкування міжнародних свят

8 Березня, 1 Травня і Дня Перемоги - 9 Мая.

Ми, депутати міськради, від імені жителів м. Чугуєва, обурені спробами проведення примусової і тотальної українізації внесеним до Верховної Ради законопроектом «Про державну мову» № 5670 від 19.01.2017 року.

Його прийняття порушить гарантоване ч. 3 ст. 10 Конституції України вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин і суперечить «Європейської хартії про регіональні мови і мови меншин».

Все це не сприятиме єднанню народів і посилить розкол в суспільстві за національними і мовними ознаками. Чергова спроба відвернути увагу громадян від реальних проблем, прагнення прийняти закон про винятковість української мови - шлях до конфронтації і протистояння.

Формальне, силове нав'язування, будь-якої мови, викликає відторгнення. Всілякі адміністрування в сфері культури ніколи в історії не мали успіху. Вони завжди були провальними.

З тексту зареєстрованого у Верховній Раді документа випливає, що найкращим способом вирішення проблем багатомовної країни є викорінення всіх інших мов, крім державної. Саме так ми розцінюємо пропозицію, що представникам національних меншин залишать право користуватися своєю рідною мовою лише в сфері особистого спілкування і відправлення релігійних обрядів. Таким чином, рідна мова справді стає ворогом для солідного числа його носіїв.

Щоб подібне не сталося, слід керуватися Законом «Про засади державної мовної політики», прийнятим Верховною Радою 5 червня 2012 року. Цей законодавчий акт, з урахуванням Європейської мовної хартії, регулює багатомовну різноманітність духовної сфери України.

Ініціатива скасувати святкування міжнародних свят 8 Березня і 1 Травня - це ні що інше, як прагнення поставити під сумнів повагу до прав жінок і спроба заборони українським трудящим їх соціального свята.

Висловлюємо також своє гнівне обурення бажанням Українського інституту національної пам'яті анулювати найголовніше і славне в нашій історії свято 9 Травня - День Великої Перемоги над фашистською Німеччиною.

Перемога була досягнута ціною неймовірних зусиль і численних жертв і страждань народів Радянського Союзу, в тому числі і українського народу, який поклав на вівтар Перемоги близько 8 мільйонів життів своїх синів і дочок. Виявляючи згуртованість, небачену самовідданість і героїзм, вони боролися в ім'я свободи і незалежності своєї Батьківщини, зробили вирішальний внесок у звільнення Європи і світу від фашизму.

Зробити  9 травня робочим днем ​​- це значить позбавити народ України світлого свята - Дня Великої Перемоги, зробити його рядовим днем ​​без усяких урочистих заходів, салютів, зустрічей ветеранів-фронтовиків, їх спілкування з молодим поколінням і передачі їм естафети переможців над фашизмом.

А ініціативою про відзначення 8 травня Дня пам'яті про загиблих у війні пропонується Україні – державі-переможниці – встати в один ряд з переможеними країнами у Другій світовій і Великій Вітчизняній війнах, для яких день пам'яті є логічним і виправданим, а в Україні такий спосіб – це  добровільна відмова від Перемоги у війні над страшним злом – нацизмом, що породив Другу світову війну.

Хотіли б Вам нагадати, що саме та Перемога зберегла життя Ваших батьків і матерів, подарувала Вам життя, щоб Ви прославляли її добрими справами на користь своїх співгромадян, а не закреслювали подвиг тих, хто віддав життя в ім'я Перемоги, в ім'я миру і прогресу!

Для народів країн Європи - це дійсно День пам'яті про закатованих і загиблих від рук фашистів в тій жорстокій війні, а для нас - це свято народу-переможця.

Будь-якій зраді є межа. Скасувати свято Великої Перемоги - це зрадити не тільки нині живих ветеранів-фронтовиків, це означає зрадити святі могили героїв-переможців, які заплатили за Перемогу над фашизмом найдорожчою ціною - власним життям!

Ми закликаємо Верховну Раду України припинити спроби нав'язати непотрібне протистояння в суспільстві, нагнітання внутрішньополітичної обстановки і направити свої зусилля на досягнення єдиної мети - процвітання нашої країни, народу України. Негайно відхилити проекти вищевказаних законів, яки суперечать Конституції України, загальноприйнятою міжнародною практикою та інтересам всіх громадян.

Депутати Чугуївської міської ради Харківської області

Дане звернення було підписане

3 березня 2017 року

24 депутатами з 30 присутніх на сесії міськради


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях