Катерина Самойлик вимагає розслідувати факт знищення пам’ятного знаку на честь героїв ВВВ у Херсоні


Народний депутат України від Компартії Катерина Самойлик вимагає від правоохоронних органів розслідувати факт знищення пам’ятного знаку на честь героїв Великої Вітчизняної війни у Херсоні, а також притягти до відповідальності міського голову, який підписав розпорядження про демонтаж пам’ятного знаку. Про це Катерина Самойлик заявила сьогодні у Верховній Раді.

 

“Пам’ятний знак було знято заради будівництва супермаркету “Оскар” і це могло статися лише з дозволу міського голови Херсона Сальдо. Багато херсонців воювали, захищаючи свою рідну землю, сотні з них захищали Сталінград. Яку ж треба мати совість, якими ж нелюдами треба бути, щоб через тиждень після покладання квітів до обелісків, після запалювання свічок пам’яті з нагоди трагічних подій 70-річної давнини знести пам’ятний знак на честь наших загиблих земляків?” – зазначила парламентар.

За словами Катерини Самойлик, мер Херсона без совісті та честі вирішив варварськи знищити пам’ятний знак, який заважав будівництву магазина.

“Комуністи Херсонщини, засоби масової інформації провели власне розслідування і з’ясували, що дозвільні документи на демонтаж пам’ятника відсутні, сам пам’ятник, який виготовлений з мармуру, відвезли на околицю міста і скинули на території підприємства, яке виробляє надгробні плити. Керуючись статтею 5 Закону України “Про доступ до публічної інформації” в 5-денний термін вимагаю від Генпрокуратури, СБУ, МВС дати повні та мотивовані відповіді на наступні питання:

- Хто дав дозвіл на знищення історичної пам’ятки?

- Чому магазин будується в історичній частині міста?

- Ким було дано дозвіл на земельну ділянку і чи є узгодження проекту?” – додала народний депутат.

Катерина Самойлик закликала Партію регіонів, членом якої є Сальдо, засудити дії свого однопартійця.

“Невже вам потрібен такий мер, який знищує місто та топчеться по найсвятішому – по людській пам’яті? Може краще його делегувати до ВО “Свобода”? Я думаю, що там йому буде затишно, там він буде у своєму середовищі”, - підсумувала Катерина Самойлик, звертаючись до депутатів-“регіоналів”.

Прес-служба


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях