76 років тому Суми було звільнено від німецько-фашистських загарбників

76 років тому Суми було звільнено від німецько-фашистських загарбників


2 вересня сумчани , як і щорічно, зібрались біля Меморіалу Слави  ( «Сумського Альоші»), щоб вшанувати пам`ять визволителів міста від фашистських окупантів у 1943 році.

Принесли корзини і букети різнобарвних осінніх квітів. Квіти лягли на гранітні плити з викарбуваними іменами загиблих сумчан -  і до, і після закінчення мітингу – реквієму, адже для багатьох сумчан довоєнного покоління – це єдине місце, де вони вшановують пам`ять своїх рідних, яким не судилось повернутись з війни.

У центрі уваги були безпосередні учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни, і насамперед – авторитетна у місті людина, полковник у відставці Геннадій Семенович Гажієнко, комуніст –фронтовик з 1944 року, активіст сьогоднішнього партійного і ветеранського життя.  В цей день він покладає квіти на гранітну плиту , де значиться ім`я  його батька  - комісара Семена Гажієнка.

Як завжди, дружніми оплесками нагороджували присутні виступ керівника міської організації ветеранів України, полковника у відставці Миколи Олексійовича Бондарєва. Він нагадав присутнім про вагомий вклад сумчан у справу оборони міста: сформована в основному  із сумчан 293 – я дивізія  і дивізія народного ополчення у складі трьох полків, діяльність підпільних організацій, участь у партизанському русі. Наприкінці літа 1943 року на підступах до міста Суми точились запеклі бої. Саме в їх ході звершили свій подвиг, були  поховані в українській землі  і посмертно удостоєні звання Героя Радянського Союзу, ще зовсім молоді юнаки Олексій Калінін (своїм тілом закрив амбразуру ворожого дзоту) та Іван Вдовиченко (обв’язавшись  гранатами, кинувся під гусениці головного танку при відбитті чергової танкової  атаки противника). Вже шість років ветеранська організація наполегливо добивається вшанувати їх пам`ять у назві вулиць. Як потребує увічнення пам`яті і ім`я Василя Опанасовича Батєхи, нашого земляка, останнього на Сумщині Героя Радянського Союзу, який два роки тому пішов з життя.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам`ять визволителів обласного центру та своїх земляків-сумчан, загиблих на фронтах Великої Вітчизняної війни. Відбулося масове покладання квітів до Вічного вогню.

Від комуністів міста та області корзину червоних гвоздик до Меморіалу Слави поставили керівники міської та обласної організацій Компартії України Володимир Солобаєв та Володимир Даниленко.

Прес-служба Сумського  обкому КПУВы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях