Мітинг-протест у Черкасах: Чи будуть українці наступні п’ять років плакати!?

Мітинг-протест у Черкасах: Чи будуть українці наступні п’ять років плакати!?


1 червня 2019 року, в день Міжнародного захисту дітей, у місті Черкаси біля приміщення міської ради проведено акцію протесту «Ні соціальному геноциду», «Не вбивайте наших дітей і внуків».

Вів мітинг перший секретар Черкаського міськкому Комуністичної партії України Малий О. Г.   

Перед учасниками акції у місті  Черкаси виступили Рукін Ю. П. – ветеран хімічної промисловості, Данилов Ю. Л. – ветеран Збройних Сил, Степанов Є. Л. – ветеран праці, Баранов А.І. – ветеран комунальної служби, Сердюк В.В. – ветеран Збройних Сил, Пащина В.І. – ветеран працівників освіти, Роєнко В. Г. - перший секретар Черкаського обкому Комуністичної партії України.

Розвал економіки, підняття цін і тарифів, згортання соціальних програм привело не тільки до зубожіння населення, а й до зниження народжуваності, збільшення захворюваності і смертності серед дітей, що з війною на Донбасі приводить до знищення генофонду України.

Все це є ознаками соціального геноциду.

Учасники акції протесту висловили розчарування на адресу Президента України Зеленського В.О., який пообіцяв, що наступні п’ять років народ України не буде плакати, і нічого для цього не робить.  

В ході проведення акції протесту дуже агресивно поводили себе представники поліції, які намагалися вилучити транспарант, начебто червоного кольору, «Врятуємо наших дітей – майбутнє України», блокуючи  і зриваючи акцію.

Прес-служба Черкаського ОК КПУ


Президенту України

Зеленському В. О.,

Голові Верховної Ради України

Парубію А. В.,

Прем’єр – Міністру України

Гройсману В. Б.,

Конституційному Суду України,

Голові міста Черкаси

Бондаренку А. В.

РЕЗОЛЮЦІЯ

мітингу – протесту громадян міста Черкаси

 «Ні соціальному геноциду»

«Не вбивайте наших дітей і внуків»

Ми, громадяни міста Черкаси, , зібралися в День Міжнародного  захисту дітей щоб в черговий раз нагадати всім гілкам державної влади і місцевого самоврядування про неухильність виконання Конституції  України  та  Закону України «Про охорону дитинства».

В статті 3 Конституції України сказано: «Людина, її життя і здоровя, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

Ми стурбовані тим, що життя і здоров’я наших дітей і внуків знаходиться під постійною небезпекою.

На відміну від радянського періоду нашої історії, коли діти знаходилися в привілігованому становищі, а програма «Все краще дітям» була основою державної політики, сьогодні діти стали належати до категорії мало захищених громадян.  

Нинішня  влада все менше і менше проявляє турботу про дітей і не створює умови для їх нормального  життя, фізичного та інтелектуального розвитку.

Негативним прикладом цього є освітня і медична реформи.

Особливу тривогу в нас викликає відношення  влади до здоров’я дітей.

З призначенням в. о. міністра охорони  здоров’я, громадянки США, У. Супрун і яку чомусь дуже захищає Прем’єр – Міністр Гройсман, в Україні згорнуто обов’язковий безкоштовний профілактичний медичний огляд і щеплення дітей від різного виду хвороб, що стало причиною росту захворювання кором за останні три роки майже в 300 разів.

Закупівля в школи і дошкільні установи непридатних для вживання продуктів харчування, лікування не якісними зарубіжними ліками, відсутність вакцини від кору і дифтерії, ліквідація медпунктів у школах  негативно впливають на здоров’я дітей.

Тож і не дивно, що сьогодні Україна займає перше місце у Європі по смертності дітей.

 Дуже знижує поріг захисту дітей від хвороб платне проведення аналізів. Виявляється у нашій країні по невідомій причині позникали державні і комунальні лабораторії, в зв’язку з чим педіатри направляють батьків з дітьми у приватні платні лабораторії для проведення аналізів, вартість яких надзвичайно висока.

Виходить, що життя, здоров’я і розвиток дітей тепер повністю залежить від матеріального становища сімей, в яких вони проживають, бо держава усунулася від виконання своїх конституційних повноважень.

Проте розвал економіки, постійне підвищення цін і тарифів, впровадження антинародних реформ і скорочення соціальних програм  веде не тільки до  зубожіння населення, а й до  зниження народжуваності, збільшення захворюваності і смертності серед дітей, що разом з братовбивчою війною на Донбасі приводить до знищення генофонду народу України і має ознаки геноциду.

Саме тому, ми гнівно засуджуємо антинародні дії  влади та вимагаємо: не вбивайте наших дітей і онуків.

Ми  рішуче протестуємо проти непосильних для простих людей цін на газ і електроенергію, тарифів на житлово – комунальні послуги, оплату медичних послуг і проїзд у громадському транспорті, які розорюють сімейний бюджет та роблять бідними і дорослих і дітей.

Одночасно, ми стривожені за долю наших дітей, внуків і правнуків, на яких бездарним керівництвом перекладаються зовнішні борги держави.

Ми звертаємося  до батьків і матерів, всіх громадян України, стати на захист дітей, внуків і правнуків.

Ми звертаємося до Президента України Зеленського В.О., як гаранта дотримання Конституції, вникнути в підняту нами проблему захисту життя, здоров’я і розвитку дітей та стати ініціатором прийняття державної програми «Все краще дітям».

Ми звертаємося до Президента України Зеленського В.О. розглянути питання про перерахування на законодавчому рівні пенсій громадян відповідно до різниці курсу гривні до долара в 2013 і 2019 роках. А також підвищити прожитковий мінімум до 6000 гривен і на цій основі підвищити мінімальну заробітну плату і пенсії та щоквартально індексувати прожитковий мінімум, пенсії і заробітну плату з урахуванням рівня інфляції та реальної вартості споживчого кошика.

Вирішення цих питань значно поліпшить матеріальний стан кожної сім’ї та забезпечить нормальні умови для життя, здоров’я і розвитку дітей.

А також разом із розвитком економіки і створенням нових робочих місць сприятиме поверненню батьків із заробітків у інших країнах.

Ми вимагаємо від Президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України забезпечити виконання норм Конституції про безкоштовну освіту і охорону здоров’я, припинити антигуманні антинародні експерименти в системі освіти і охорони здоров’я, зокрема: «оптимізацію» і «ліквідацію» шкіл, дошкільних і лікувальних установ в сільській місцевості, бездумну реорганізацію швидкої медичної допомоги.

Ми засуджуємо  дії Міністерства охорони здоров’я України на чолі з в.о. Міністра Супрун за свідоме знищення апробованої десятиліттями  радянської системи профілактики захворювань серед дітей та вкотре

вимагаємо від Кабінету Міністрів  звільнити Супрун із займаної посади за цілеспрямоване і свідоме знищення вітчизняної медичної галузі та безвідповідальне відношення до боротьби із захворюванням кору і дифтерії, , що має ознаки геноциду.

Ми повторно вимагаємо від Міністерства охорони здоров’я України проінформувати нас про зміст і наслідки наказу № 928, який за матеріалами латиноамериканського телеканалу «teleSUR» дозволяє фармацевтичним кампаніям США проводити експерименти над українськими дітьми.

Ми звертаємося до Президента України Зеленського В.О. використати право законодавчої ініціативи та подати до Верховної Ради законопроект про визнання внутрішнім державним боргом і закласти в Державний бюджет виплату громадянам України кошти колишнього «Укрдержстраху» УРСР за страхування дітей «До повноліття» і «До весілля», а також виплатити кошти вкладникам колишнього «Ощадбанку» СРСР.

Ми звертаємося до Президента України Зеленського В.О. використати своє конституційне право для скасування так званих освітньої і медичної реформ, які прийняті Верховною Радою України в порушення статей 3, 10, 11, 24, 49 і 53 Конституції України та не сприяють життю і здоров’ю, фізичному, культурному та інтелектуальному розвитку дітей.

Ми вимагаємо  від Верховної Ради і Кабінету Міністрів України переглянути в сторону значного збільшення фінансову допомогу за народження однієї і більше дітей, їх догляд, що сприятиме їх здоров’ю і розвитку та збільшуватиме чисельність населення України

А також підвищити передбачені законами інші соціальні виплати на дітей.

Ми вимагаємо від Президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України на законодавчому рівні переглянути в сторону зниження ціни і тарифи на газ, електроенергію  і  житлово – комунальні послуги та встановити їх на рівні не вище 10% сукупного доходу сім’ї.

Скасувати Закон України «Про житлово – комунальні послуги» № 2454 – VIII та зупинити ріст і повернути державне регулювання цін на продукти харчування, пальне, проїзд у громадському транспорті, ліки і медичні послуги, що разом сприятиме поліпшенню матеріального стану кожної сім’ї.

Ми серйозно стурбовані не тільки здоров’ям наших дітей і внуків, а й їх моральним і духовним майбутнім, яке сьогодні в порушення статей 8, 15, 21, 22, 24, 34, 35 Конституції України формується однобоко. В зв’язку з цим,

ми вимагаємо припинити пропаганду нацистської ідеології, переписування і перекручення правди про радянський період нашої історії, посилити відповідальність за факти вандалізму щодо пам’ятників радянської епохи, в тому числі зв’язаних із Великою Вітчизняною війною 1941 – 1945 років.

Ми засуджуємо прийняті  в порушення статей 8, 11, 22, 24, 34, 35, 36, 37 Конституції  України закони про так звану «декомунізацію», які направлені на стирання історичної пам’яті про весь радянський, соціалістичний період нашої історії, знущання над нашим героїчним минулим, незаконну заборону символів Перемоги у Великій Вітчизняній війні та які відкрили дорогу послідовникам фашистської ідеології.

Вимагаємо від Конституційного суду визнати їх не конституційними, а від Верховної Ради України скасувати їх, які за висновками Венеційської комісії не відповідають трьом критеріям: законності, легітимності і необхідності застосування в демократичному суспільстві.

* * *

Ми звертаємося до голови міста Черкаси Бондаренка А. В. за поясненням про причини ліквідації у місті СУБіВ та перехід на обслуговування житлових будинків приватними управляючими кампаніями і як це вплине на оплату комунальних послуг кожною черкаською сім’єю.

Резолюцію мітингу схвалено «одноголосно».

м. Черкаси                                                                                          

1 червня 2019  рокуВы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях